Відгуки випускників

Випускниця кафедри «Фінанси та кредит» Інна Перепелиця закінчила  Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського у 2015 році і працює у Приватбанку  на посаді клієнт-менеджера.
Важко влаштуватися на роботу після закінчення ВНЗ не маючи досвіду роботи?
Дійсно дуже складно знайти роботу, бо роботодавці не хочуть брати випускників вищих навчальних закладів, які не мають досвіду роботи. Зараз всім потрібні готові фахівці з досвідом.
Який освітньо-кваліфікаційний рівень Ви маєте?
В 2014 році я навчалася на освітньо-кваліфікаційному рівні «бакалавр», а в 2015 році – «спеціаліст».
Чому Вас навчив університет?
 Я вважаю, що університет зробив всіх більш самостійними, відповідальними і сміливими. Крім цього, ми всі вивчили основи діяльності фінансиста, що стало для нас базою в нашій майбутній діяльності.
Чи були у Вас складні ситуації під час навчання?
Особисто для мене особливих труднощів не було. Так, іноді доводилося робити курсові до 5 ранку, ночами писати статті та тези, вчити матеріал для підготовки до олімпіади. Особливо на перший курсах це займало багато часу, але потім з досвідом це все робилося в задоволення і приносило користь.
На якій формі навчання Ви перебували?
Я навчалася на формі держзамовлення.
Важко було Вам втриматися на бюджетній формі навчання?
Я завжди отримувала стипендію. На 3 курсі отримувала стипендію Президента України, після цього у мене весь час була підвищена.
Чому Ви обрали спеціальність «Фінанси та кредит»?
Я  обрала фінанси тому, що мені завжди подобалися економічні спеціальності. Мріяла працювати або в бухгалтерії або в банку. Не шкодую про вибір професії, хоча іноді думаю, що б було, якщо вибрала би фах лікаря, як хотіли батьки.

Випускниця кафедри «Фінанси та кредит» Олександра Рукавичко закінчила  Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського у 2012 році і працює у фінансовому відділі ПАО "КВСЗ".

Чи важко влаштуватися на работу після закінчення вузу та ще й без досвіду роботи?
Дійсно, це не легко.
Який освітньо-кваліфікаційний рівеь Ви маєте  після закінчення ВНЗ?
На 1 курс вступала на бакалаврат. Далі продовжала начання. Оскільки, магістратури на той час не було, тому маю кваліфікацію спеціаліста.
Я
кі нові знання та вміння Ви отримали в університеті?
Систематизувати, аналізувати інформацію, добиватися поставлених цілей, цінувати взаємовиручку.
Які важкі ситуації Вам запам’ятались?
Це написання та захист курсових робіт, здача заліків, екзаменів. Це найбільш трудомісткі та відповідальні процеси.
Чому обрали спеціальність «Фінанси»? Не жалкуєте про свій вибір?
Вважаю, що ця спеціальність актуальна і перспективна. По закінченні університету у мене є можливість  реалізуватися в багатьох сферах економіки, вибирати різні професії: економіст, бухгалтер, фінансист, менеджер, банківський робітник,  держслужбовець та ін.
Розкажіть про свою группу.
В основному група складалася з  приїжджих, тільки четверо кременчужан. Звичайні студенти. Це зараз ми - серйозні й дорослі, а коли були студентами, напевно, нічим не відрізнялися від нинішніх. Всією групою «прогуляли» пар зовсім небагато)). Жартували. Лаялися. Потрапляли в смішні ситуації. Було всяке. Згадуючи студентські роки, тільки тепер усвідомлюєш, які вони були щасливі і безтурботні.
Ви товаришували? Спілкуєтесь зараз?
Не можу сказати, що відразу наша група стала дружною. Але чим довше ми вчилися, тим більше пізнавали один одного і до 5-го курсу помітно стали дружніше. Звичайно, не з усіма спілкуюся, але є кілька дівчат, з якими зв'язок підтримую зараз і цьому рада.
Які Ваші загальні враження про навчання?
Буду згадувати своє студентське життя з теплотою, радістю і усмішкою на обличчі. Я вдячна всім викладачам за їх внесок в нашу освіту.

Також своїм життям після навчання з нами поділився В'ячеслав Хілобок.
Я закінчив університет в 2011 році. Спочатку отримав освіту бакалавр за спеціальністю «Економіка підприємства» і відразу ж вступив на 5-й курс на спеціальність «Фінанси», працюю в ПАТ КБ «ПриватБанк» на посаді менеджер по обслуговуванню корпоративних клієнтів, після закінчення університету на роботу влаштується було не важко, так як вже працював в даній структурі під час навчання, бо навчався на заочному відділенні, але спочатку звичайно були труднощі з влаштування без досвіду роботи, думаю як і у всіх студентів, але головне не опускати руки, адже "вода і камінь точить", перший займана посада була менеджером з кредитування на торгових точках, так званий старт у кар'єрі. Університет навчив мене домагатися бажаного, бути наполегливим і цілеспрямованим, ці якості допомагають мені і зараз. Як таких складних ситуацій було не багато, якщо і виникали то з навчанням, але викладачі допомагали впорається з ними. Найбільше з викладацького складу запам'яталися Шаповал Л.П. була моїм куратором по написанню дипломної роботи, за що їй дуже вдячний, про неї можна сміливо сказати, що вона професіонал своєї справи, Волошина О.В. щирий, відкритий і веселий викладач і звичайно ж зав. кафедри Глухова В.І. дуже добра і чуйна. Дану спеціальність вибрав не дарма, оскільки з дитинства любив точні науки. Про вибір даної професії не шкодую, тому що вона універсальна, з цією спеціальністю можна працювати як у банку, так і на підприємстві було б бажання. Група у нас була дружна і весела, навчання проходило цікаво. Зараз на жаль спілкуємося рідко, хотілося б частіше. У навчанні головні правила для мене це старанність, працьовитість і старання.

Відповів на наші запитання і випускник кафедри «Фінанси і кредит»  Глушко Сергій. Він отримав диплом спеціаліста у 2009 році і працює в JT International Ukraine.
Чи складно влаштуватися на роботу після закінчення вузу, і без досвіду роботи?

Якщо у вас є мета - влаштуватися за фахом, вважаю ні чого складного в цьому немає. Є різні обставини, які можуть дуже обмежити можливість для першого працевлаштування, але не позбавити його зовсім. Навіть у найважчі часи, завжди є поле для маневру і зростання. Упевнений, що якщо точно знати, чим би ви хотіли займатися, і робити кроки в цьому напрямку - отримати роботу мрії не складе великої праці. І головна роль університету в цьому - дати базові знання та навички, на які ви зможете спиратися при отриманні вашої першої роботи.
 Чого Вас навчив університет?
Якщо в двох словах - вирішувати проблеми. Дуже багато навичок і знань можна набрати навіть у самому нудному, на перший погляд, не потрібному предметі. Головне - намагаєтися знаходити в ньому свій інтерес. Базові навички з вивчення проблеми, постановка своїх цілей, планування своїх дій і оцінки результатів - отримуються після першої ж сесії, не залежно від того, що ви вивчаєте.
Які складні ситуації були?
Вважаю, що університет і був створений для постановки нереально складних завдань, і для того, щоб ви знаходили нереально легкі шляхи їх вирішення. Складна ситуація номер один - прийти вчасно на першу пару! Це практично неможливо, кожне запізнення на 10 хвилин дає відчуття, що це було востаннє. Загалом справжній виклик для будь-якої людини!
Вчилися за рахунок держбюджету?
Ні, навчався на контрактній основі.
Чому вибрали спеціальність"Фінанси"? Не шкодуєте про свій вибір?
Спеціальність була обрана мною на основі моєї обізнаності про цю професію в цілому. Мене вразила широта цієї спеціальності і можливість роботи практично в будь-якій галузі. Про свій вибір не пошкодував ще жодного разу, хоча знаю людей, які розчарувалися в процесі навчання - кожному своє.
Напишіть настанови студентам які, на Вашу думку, допомагають досягти успіхів у кар'єрі?
Для настанов я ще занадто молодий, але порадою можу поділитися. Раджу використовувати по максиму ваш час навчання в університеті. Забивайте свій графік до відмови. Чим більше справ - тим краще. Будьте зацікавленими і активними. Час вбирати знання і освоювати нові навички. Постарайтеся вивчити іноземну мову (а краще не одну). Ставте перед собою найвищі цілі і вимагайте від себе їх виконання. 

Відгуки про навчання в КрНУ ім. М. Остроградського випускниці 2010 року випуску кафедри «Фінанси та Кредит» Олени Деменок -  провiдного спецiалiста вiддiлу видаткiв та обслуговування розпорядникiв коштiв та iнших клiєнтiв. Управліня Державної казначейської служби України у м. Кременчуцi Полтавської обл. 

Важко було влаштуватись на роботу після закінчення університету без досвіду роботи?
На момент мого випуску, як і зараз, працевлаштуватися без досвіду роботи було важко. Роботодавці переважно не враховували досягнення, здобуті за роки навчання. Проте можу сказати, що наполегливість і впевненість в своїх силах нікому не завадять. Необхідно намагатися реалізовувати себе у різних сферах. На щастя, спеціальність «Фінанси та кредит» дає можливість працювати скрізь, де є фінансові відносини та грошовий обіг.  
Ви закінчили бакалаврат чи магістратуру?
Отримала диплом "Спеціаліста" після 5 років навчання.  На той час магістратури на кафедрі ще не було.
Розкажіть про Ваші успіхи в навчанні.
Маю дипломи бакалавра та спеціаліста з відзнакою. Була головою Товариства молодих учених від кафедри (2008-2010 рр.), брала участь у науково-практичних конференціях і написала певну кількість наукових робіт, які були надруковані як в Україні, так і за її межами (Казань, Воронеж, Софія).  Брала участь в конкурсі "Студент року" в номінації "Майбутнє  науки".
Чому Вас навчив наш уніерситет?
У першу чергу - вірити в себе та свої знання, уміти відстоювати свою точку зору. Також навчив відповідальності та дисципліні,  а ще - надав мені величезний «багаж» знань, які я використовую в своїй трудовій практиці.
Чи траплялися важкі ситуації на Вашому навчальному шляху?
Навчання – це процес, який потребує наполегливості, витримки і багато часу. Звичайно, іноді траплялися складні ситуації, проте вони також мали свої рішення. Я навчалася на бюджетній формі. На стипендії та й ще на підвищеній втриматися було важко. Майже весь час займало навчання: підготовка до практичних занять – конспекти, реферати, доповіді. Доводилося прикладати багато зусиль!
Чому Ви обрали спеціальність «Фінанси  та кредит»? Не шкодуєте про свій вибір?
Спочатку хотіла навчатися за спеціальністю  «Облік і аудит», але в останній момент  вирішила подавати документи на «Фінанси».  Про свій вибір я не пошкодувала жодного разу за час навчання. Всі дисципліни були дуже цікавими!
Розкажіть про свою групу. Ви спілкуєтесь зараз?
Група Ф-05-1 на 1 курсі була найбільшою (30 осіб). Однак в подальшому вона поступово зменшувалась. З кожним роком «втрачали» 1-2 студенти за різними причинами:  хтось не здав сесію, хтось не захотів продовжувати отримувати освіту в університеті, а декотрі переводились на заочну форму навчання. На мою думку, наша група була дружньою. Спілкуємося ми й досі, а з багатьма дуже часто. Деякі стали кумами, ходять у гості, дружать сім’ями. З впевненістю скажу, що в університеті я знайшла справжніх надійних друзів. І за це йому окрема подяка!
Що Ви можете сказати про навчання в університеті та відносини з колективом?
Роки навчання в університеті були одними з найкращих у житті. Я та мої одногрупники зрозуміли це  на 5 курсі. Ми з сумом усвідомлювали, що навчання скоро закінчиться, тому намагалися зробити якомога більше фотографій, провести більше часу разом. Дуже тяжким виявився для нас і перший рік після закінчення.  Але ми і після випуску намагалися підтримувати зв'язок.
Які з викладачів Вам запам’яталися найбільше і чому саме?
Велику вдячність за отримані знання та навички хочеться висловити всім викладачам університету та кафедри "Фінанси та кредит", і окремо - її завідувачці - Валентині Іванівні Глуховій, яка була моїм науковим керівником протягом п'яти років навчання. Приємні спогади залишились про всіх викладачів.  Хочеться побажати їм здоров'я, терпіння, творчих успіхів, натхнення, активних та талановитих студентів!
Розкажіть, чи є якийсь випадок, який Вам запам’ятався найбільше ?
Одразу згадався випадок на філософії і викладач Овчаренко Олег Іванович. На вулиці травень, спека, попереду - травневі свята, вихідні - всі гуляють, а в нашій групі 10 травня комплексна контрольна робота, яка мала велике значення. Без неї не можливо було отримати «добре» або «відмінно» на екзамені. Ми були відповідальними, багато хто хотів отримати хорошу оцінку. В результаті - більшість групи 9 Травня цілий день готувалися вдома за книгами і конспектами по філософії.  Проте, це було того варто!

 

 

 

 


Додати новий коментар

Фільтрований HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Звичайний текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.