Зустріч з професором інформаційних систем і аналітики університету Майамі, Оксфорд, Огайо Дж. Маркусом Джоубом

2 листопада 2017 року на запрошення кафедри обліку і фінансів до Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського завітав професор інформаційних систем і аналітики університету Майамі, Оксфорд, Огайо, США Дж. Маркус Джоуб.

Спочатку відбулася офіційна зустріч ректора КрНУ М.В. Загірняка, директора центру міжнародної діяльності А.І. Гладиря та зав. кафедри обліку і фінансів В.І. Глухової з професором Дж. Маркусом Джоубом, на якій обговорювалися можливості взаємного співробітництва на рівні університетів.

Для студентів, що навчаються за спеціальностями «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування», викладачів кафедри обліку і фінансів та всіх бажаючих у конференц-залі професором була проведена відкрита лекція на тему «Мартін Лютер і Реформація».

Цьогоріч світ відзначає 500-ту річницю європейської Реформації. 26 серпня 2016 року Президентом України було видано Указ №357/2016 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації», яким, зокрема, передбачалося проведення у навчальних закладах тематичних заходів з висвітлення історії Реформації.

Пан Маркус у ході лекції ознайомив присутніх з витоками Реформації, історичними постатями – Джоном Вікліфом, Яном Гусом – діяльність яких стала підгрунтям для розгортання класичної реформації XVI – першій половині XVII ст., а також з ученням Мартіна Лютера, його новою релігійно-філософською доктриною. Великий вплив Реформація зробила на економіку, на формування культури підприємництва. Протестантизм націлював людину на те, що своє призначення вона може віднайти, насамперед, у професійній сфері. Таке ставлення до роботи сприяло формуванню протестантської етики праці, вплинувши на розвиток капіталістичної системи.  Реформація – одна з подій (поряд з великими географічними відкриттями, культурою Відродження), які зробили великий вплив на західноєвропейську цивілізацію. Вона супроводжувалася докорінною соціальною, економічною й політичною трансформацією західноєвропейського суспільства.

Присутні слухали доповідача із зацікавленістю, задавали питання, на які отримали вичерпні відповіді.

Також цього ж дня відбулася зустріч професора Дж. Маркуса Джоуба з викладачами кафедри обліку і фінансів. Гостю було презентовано здобутки кафедри у навчальній, науковій та міжнародній діяльності викладачів і студентів. 

Присутні ознайомилися з інформацією щодо системи освіти в університетах США, особливостями формування навчальних планів спеціальностей, навчального процесу, наукової діяльності викладачів і студентів. Зустріч проходила в дружній і невимушеній атмосфері, певні питання викликали жваву дискусію серед присутніх. Професор Маркус детально відповідав на поставлені запитання. По закінченню зустрічі – фото та подарунки на добру пам’ять про університет та місто Кременчук.

Невизначено
Теги: 

Додати новий коментар